Heading 1



Mi vár itt rád?

Egyéni odafigyelés

Játékos környezet

Sok-sok izgalmas játék és élményalapú tanulás

Életkor szerinti foglalkozások

Szakmailag felkészült, tapasztalt pedagógusok
SZOMBATONKÉNT ÚJRA!

„És tudom, mint a kisgyerek,
csak az boldog, ki játszhat.
Én sok játékot ismerek,
hisz a valóság elpereg
és megmarad a látszat.”
(József Attila)
Induló foglalkozásaink:

Barangolás Magyarországon - Komplex játékos foglalkozás
(5-8 éves korosztály)
A komplex játékos foglalkozások során kiemelt figyelmet szentelünk mindazon funkcióterületek fejlesztésére, melyek a majdani könnyed és hatékony tanuláshoz illetve az örömteli társas kapcsolatok kialakításához szükségesek.
Hogy ne csak a szívünkben éljen Magyarország! Ismerjük meg jobban a kultúránkat, szokásainkat, játsszunk, mondókázzunk, tanuljunk együtt!

Iskola elÅ‘készítÅ‘ foglalkozás (5 éves kortól)
Sok mókával, rengeteg játékkal és kihívással megerÅ‘sítjük, szakszerűen megalapozzuk a gyerekek olyan fontos képességeit, amelyeknek nemcsak az iskolában, de az egész életben hasznát veszik majd! Itt nem csak feladatlapok várnak a gyerekekre!
Az alábbi területeket tréningezzük: mozgás, testséma, észlelés, figyelem, koncentráció, emlékezet, sorrendiség, finommotorika, szem-kéz koordináció, szókincs, kommunikáció, tájékozódás térben-síkban-idÅ‘ben, gondolkodás.
Minden foglalkozásba beépítünk okosító tornát, amely mozgásterápiás alapokra épül!
.png)


„Csinnadratta” – multiszenzoros - és közösségfejlesztÅ‘ foglalkozások
(6 éves kortól)
​
Csoportos foglalkozás az alsós korosztálynak, kommunikáció, társas kapcsolatok, verbalitás-nonverbalitás, együttműködés, ön- és társismeret, tanuláshoz való hozzáállás, figyelem, fegyelem fejlesztése.
.png)



„Játszva tanulunk, tanulva játszunk”
(6 éves kortól)
Szeretnéd ha gyermeked folyékonyan beszélné a magyar nyelvet? Ha szívesen olvasna és írna magyarul? Jobban megismerné a kultúránkat?
​
Differenciált olvasás- és írástanítás preventív szemlélettel!

„Csak a dob, meg a ritmus”- RGM csoport
( 7 éves kortól)



Az RGM alappillére a zene, a dallam, a ritmus, lüktetÅ‘, magával sodró hatása.
Miért fontos a ritmus?
Életünk alapja a ritmus. Meghatározza a napjainkat, életünket. Ritmusa van a járásnak, a légzésnek a beszédnek és az alvásnak is. A ritmus testünk mozgásainak idÅ‘beliségét jeleníti meg.
Mozgással jár az írás és az olvasás is, tehát ritmusa van, ha jól akarjuk csinálni, akkor ritmusra van szükségünk.
A ritmus olyan lendítÅ‘, elÅ‘re vivÅ‘ erÅ‘, ami a teljesítményt is serkenti, így az önbizalmat is nagymértékben erÅ‘síti.
​
Az RGM alapgondolata, hogy a saját végtagjaink mozgásával keltett hangok (testdobolás) a doboláshoz hasonló élvezetes és motiváló aktív zenei élményt adnak, miközben az érzékszervekben (látás, hallás, tapintás stb) keletkezÅ‘ ingerek észlelése, feldolgozása, a mozdulatok tervezése, összerendezése és kivitelezése, szinkronizálása az idegrendszer kiegyensúlyozott működését támogatja, fejleszti a figyelmet és memóriát.
​
A ritmusok mindenhol velünk vannak! A játékos gyakorlatok során nem csak új zenéket ismerhetnek meg a gyerekekek, de megtapasztalhatják az együttműködés örömét, amely ösztönzi a kommunikációt és a bizalmat.
​
​
ÉszpörgetÅ‘ -Logikus gondolkodást fejlesztÅ‘ foglalkozás (6-10 éves korosztály)
Komplex játékos foglalkozás, ahol a játék van a középpontban. A gyerek észre sem veszi, hogy megmozgatjuk az agyában a fogaskerekeket! Ezt a foglalkozást azonkan ajánljuk, akik motiváltak a logikai kihívásokra.
Pompodáré - Komplex játékos foglalkozás
(3-6 éves korosztály)
A komplex játékos foglalkozások során kiemelt figyelmet szentelünk mindazon funkcióterületek fejlesztésére, melyek a majdani könnyed és hatékony tanuláshoz illetve az örömteli társas kapcsolatok kialakításához szükségesek.
A foglalkozások során a kisgyermekek sokoldalú mozgástapasztalatot szereznek (mozgásterápiás eszközök felhasználásával), amelynek során mozgáskoordinációjuk javul, a nagy- és finommozgásuk fejlÅ‘dik.
A vizuális alkotó tevékenységek során fejlÅ‘dik a kézügyesség, a fantázia, a gondolkodás.
​
A mesék, a mondókák, a versek hallgatása, megtanulása során bÅ‘vül a gyermekek szókincse, a mesehallgatás "varázslatos" ideje alatt olyan élményeket élnek át, amelyek segítik személyiségük fejlÅ‘dését.


Helyszín:
Contact:
Paládi Edit
Nagy Anett
gezenguzbe@gmail.com
Waversesteenweg 1741,
1160 Oudergem/ GC Den Dam



Szakértelem

Élménypedagógia

Dramatikus módszerek

Feltétel nélküli elfogadás

Valódi értékek